בת העשן והעצם

השבוע הגיעה חבילה בדואר מהוצאת מודן. פתחתי אותה התרגשות ניכרת. בתוכה היו שני ספרים, חדשים-דנדשים. דפדפתי לדף הכותרת:

בת העשן והעצם
לייני טיילור
מאנגלית: דנית בן קיקי

החלום שהוביל אותי במסעי מעולם ההייטק עד הלום התגשם. ראיתי את שמי מופיע שחור על גבי לבן בספר. כמה חיכיתי לרגע הזה!

"בת העשן והעצם" מספר על קארו, תלמידת אמנות בת 17 הגרה בגפה בפראג. יש לה אקס מעצבן, שיער כחול, חברה נמוכת-קומה ומלאת חיים ומחברת רישומים שבה היא מציירת דמויות משונות: ברימסטון, בעל קרני האייל, איסה – חצי אישה חצי נחש, טוויגה בעל צוואר הג'ירף, יאסרי בעלת מקור התוכי, וקישמיש, העורב בעל כנפי העטלף. המחברת עוברת מיד ליד בקרב בני כיתתה, המעריצים את הציורים ואת הסיפורים המוזרים הנלווים אליהם. כולם חושבים שקארו בודה אותם מדימיונה העשיר, אך היא מתעקשת שהכול אמת. היא כבר מזמן גילתה שהדרך הטובה ביותר להסתיר את האמת היא לספר אותה בחיוך אירוני, כדי שאף אחד לא יאמין לה.

והאמת היא ששיערה אינו צבוע אלא גדל בצבע כחול, ושברימסטון הוא באמת "סוחר משאלות". הוא קונה שיני חיות מציידים אנושיים, הבאים אל חנותו המאובקת שנמצאת ב"מקום-אחר", תמורת משאלות, קטנות או גדולות. ברימסטון הוא שגידל את קארו, בעזרת איסה, יאסרי וטוויגה, והוא שולח אותה למסעות רכש ברחבי העולם, כדי להביא לו שיניים נוספות.

אולם קארו אינה יודעת למה משמשות השיניים, היכן הוא בעצם "מקום-אחר", ומי, למעשה, היא בעצמה. היא חיה ולומדת בפראג הקסומה, יוצאת לשליחויות מסוכנות עבור ברימסטון, ומרגישה שמשהו לא ברור חסר בחייה. ואז, יום אחד, בשליחות לשווקים הצבעוניים של מרוקו, היא פוגשת מלאך בעל כנפי אש נסתרות ועיניים רושפות. המפגש הזה יערער לחלוטין את חייה ויוביל אותה לגלות את התשובות לשאלות שתמיד הטרידו אותה ויותר מכך.

לא יכולתי לבקש ספר מקסים יותר כספר הבכורה שלי. הוא כתוב בהומור וברגישות, בתערובת של עדכניות וקסם, אכזריות ורומנטיקה. אני ממליצה עליו בחום, ולא רק לבני הנעורים. לכו לחפש אותו בשבוע הספר.

ותודה ליעל סלע-שפירו על ההמלצה שהביאה לי את ההזדמנות הזו!

מודעות פרסומת